forum akademi telefon (0212) 696 2222
forum akademi facebookforum akademi twitterforum akademi instagram

Teog yerine gelen yeni merkezi sınav sistemi, LKS 2018

Anasayfa » Haber & Duyuru » Teog yerine gelen yeni merkezi sınav sistemi, LKS 2018
Teog yerine gelen yeni merkezi sınav sistemi, LKS 2018 TEOG'un yerine gelen liselere geçişteki yeni sistemi de, "Eğitim bölgesi ve sınavsız mahalli yerleştirme sistemini getirildi. Bu sistemde veli ve öğrenciler adresine en yakın okula yerleştirilecek".

Bu yeni sistemde, 5 tane tercihte alınacak. Her okul türüne göre hiçbir öğrenci, istemediği bir başka okul türüne yerleştirilmeyecek.

LKS ile amaç liselere sınavsız geçiş.
Yeni sistemde amaç, sınavsız liselere geçişi sağlamak olduğunu belirten bakan Yılmaz, "Bunun için ne yapmak lazım? Bizim bütün liselerimizi fen lisesi ayarına, sosyal bilimler ayarına ve proje okulları ayarına çıkarmamız lazım. Bu yolda gerçekten çok büyük mesafe katettik" diye konuştu.

Liselere Kayıt Sistemi (LKS)

Öğrenci adresine en yakın okula yerleştirilecek.
Nitelikli okulları isteyenler merkezi sınava girecek.
Diğer öğrenciler evlerine yakın 5 okuldan birini tercih edecek.

Merkezi sınava, ülke genelinde belirlenen illerdeki sınırlı sayıda nitelikli okullar için, isteyen 8. sınıf öğrencileri girebilecek. Sınav isteğe bağlı olacak. TEOG yerine gelen Yeni sistemde sınava girmek isteğe bağlı. Bir liseye yerleşmek için bu sınava girmek zorunlu değil.

Merkezi sınava girmeyen ya da sınavla bir okula yerleşemeyen öğrenciler evlerine en yakın 5 okuldan birini tercih edecek. Merkezi sınava girmeyenlerin tercih edeceği 5 okul içerisinde Meslek lisesi, Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi bulunacak.Haber & Duyuru
ara bölme

Forum Akademi Yaz Okulu

yaz okulu atakent halkalı

Her yaz dönemi için eğlenerek öğrenmenin en doğru ve güvenilir adresi Forum Akademi Yaz Okulları.
Forum Akademi yaz okulları 4 yaş ile 15 yaş aralığında Yüzme, Müzik, Resim, İngilizce, Matematik, Satranç, Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Akıl Oyunları, Hızlı Okuma, Jimnastik, Yaratıcı Drama, Sinema, Kültürel gezileri ve çok daha fazlası ile eğlenerek öğrenmenin iç içe olduğu dop dolu bir yaz dönemi sunar.
Yaz okulu kayıtları her yıl Nisan ayı içerisinde yapılmaktadır.

forum akademi eğitim atakent sınav etüt atakent ingilizce eğitim
© 2018 FORUM AKADEMİ | Web Tasarım, SEO