forum akademi telefon (0212) 696 2222
forum akademi facebookforum akademi twitterforum akademi instagram

Liselere geçiş sınavında(LGS) değişiklik yapılacak

Anasayfa » Haber & Duyuru » Liselere geçiş sınavında(LGS) değişiklik yapılacak
Liselere geçiş sınavında(LGS) değişiklik yapılacak LGS sınavında öngörülen değişiklik ile daha çok öğrencilerin mukayese güçlerini ölçecek sorulara yer verilecek. MEB liseye geçiş sınavında önemli değişiklikler düşünüyor. Sınav soruları ezberci anlayıştan uzaklaşacak. Daha çok öğrencilerin okuduğunu anlama, bunları mukayese etme becerileri ön planda olan bir sınav sistemi planlanıyor.

Örneğin matematik sorusunda formül gerekiyor ise formül soru da yer alacak, öğrencinin formülü ezberlemesi değil formülü kullanma becerisini ölçecek tipte sorular olacak.

Türkçe sınav soruları kitap okuma alışkanlığını destekler nitelikte olacak. Tarih sorularında tarihleri ezberlemek değil olayları anlamak, ezbere yer vermeyen soruları liseye geçiş sınavında yer alacak.

Eğitimde deney ve gözleme dayalı etkinliklerin sayısı artırılacak ve liselere geçiş sınavı sorularında bu uygulamalar yer bulacak.

SabahHaber & Duyuru
ara bölme

Forum Akademi Yaz Okulu

yaz okulu atakent halkalı

Her yaz dönemi için eğlenerek öğrenmenin en doğru ve güvenilir adresi Forum Akademi Yaz Okulları.
Forum Akademi yaz okulları 4 yaş ile 15 yaş aralığında Yüzme, Müzik, Resim, İngilizce, Matematik, Satranç, Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Akıl Oyunları, Hızlı Okuma, Jimnastik, Yaratıcı Drama, Sinema, Kültürel gezileri ve çok daha fazlası ile eğlenerek öğrenmenin iç içe olduğu dop dolu bir yaz dönemi sunar.
Yaz okulu kayıtları her yıl Nisan ayı içerisinde yapılmaktadır.

forum akademi eğitim atakent sınav etüt atakent ingilizce eğitim
© 2018 FORUM AKADEMİ | Web Tasarım, SEO