mobil menu
ara ara

LKS lise kontenjanları açıklandı.

Anasayfa » Haber & Duyuru » LKS lise kontenjanları açıklandı.
LKS lise kontenjanları açıklandı.

LKS lise kontenjanları açıklandı hangi okul kaç öğrenci alacak taban tavan puanlar. Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav ve başvuru ve uygulama kılavuzu yayınlandı. Kılavuzda öğrencilerin gireceği merkezi sınav LKS ile ilgili bilgiler ve örnek sorularda yer alıyor.

LKS sistemi ile liselere yerleşecek adaylar için lise kontenjanları hangi okul kaç puan olacak açıklaması yapıldı. MEB, 8'inci sınıf öğrencilerinin 2 Haziran'da isteğe bağlı gireceği merkezi sınavla öğrenci alacak okulları ve kontenjanları açıkladı.

Merkezî Sınav başvuruları isteğe bağlı olup sınava katılmak isteyenler, başvurularını 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacaktır. Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır.

Merkezi sınav, iki bölüm hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır.

Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika;
ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 60 dakika olacaktır.

Sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecektir. Türkiye genelinde yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren LKS, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu çalışmanın ardından kamuoyu ile paylaşıldı.

Detaylar

Merkezi sınav örnek sorular (Sözel) Merkezi sınav örnek sorular (Sayısal)Haber & Duyuru
ara bölme
forum akademi eğitim atakent sınav etüt atakent ingilizce eğitim
© 2020 FORUM AKADEMİ | Web Tasarım, SEO | kitap42.com