mobil menu
ara ara

Erken yaşta (Okul öncesi) İngilizce eğitimi

Anasayfa » Haber & Duyuru » Erken yaşta (Okul öncesi) İngilizce eğitimi
Erken yaşta (Okul öncesi) İngilizce eğitimi Erken yaşta çocuklarda yabancı dil öğretimi son yıllarda ülkemizde giderek önem kazanmaktadır. Dil bilimciler ve eğitimciler erken yaşta yabancı dil öğretiminin çocuğun bilişsel gelişimine katkıda bulunacağını belirtmektedirler. Anadil edinimi süresince öğrenilen yabancı dil çocuğun sadece hedef dil becerileri geliştirmesini, sağlamaz aynı zamanda anadilindeki edinim sürecini de hızlandırır.

Bugüne kadar yapılan birçok araştırma, ikinci dile başlama yaşının, söz konusu dili öğrenmede en belirleyici etkenlerin başında geldiğini göstermiştir. Çocuklar için 0-6 yaş arası dönem yabancı dil öğrenme açısından hayati öneme sahiptir.
Doğumdan itibaren 5 yaşına kadar çocuğun beynindeki nörofizyolojik mekanizma çok faaldir ve bu mekanizmanın yardımıyla dil otomatik olarak beyne kaydedilmektedir. Çünkü çocukların bu yaşlar arasında duydukları ve gördükleri her şeyi sünger gibi emen bir beyinleri vardır. Çocuk duyduklarını bir kasete kaydedercesine beynine kaydetmektedir. Bu dönemden sonra bu işleyiş özelliğini yitirmeye başlamakta ve beyne kaydetme işlemi zorlaşmaktadır. Kayıt özelliği yavaşlamadan önceki dönemde çocuklar bir dili daha hızlı öğrenmekte ve daha kalıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Hatta çocuklar 5 yaşına kadar 5 dil öğrenebilme özelliğine sahiptirler. Anaokulu öğrencileri yabancı dili, özellikle ikinci bir dilin telaffuzunu ve tonlamasını, en rahat ve mükemmel bir şekilde öğrenebilecekleri yaştadırlar. Biyolojik kaynaklı araştırmalar beynin erken yaşlarda çok hızlı geliştiğini ve 7 yaşına kadar bu hızlı gelişimin devam ettiğini, bu sebeple yabancı dil eğitiminin beyin gelişimini tamamlamadan önce başlaması gerektiğini belirtiyorlar. Beyin gelişimi tamamlandıktan sonra yabancı dil eğitimi başlarsa, cümle kurmada hatalar artmakta ve telaffuzdaki yanlışlıklar ömür boyu devam etmektedir.

Erken yaşlarda dil öğreniminin, hızlı öğrenmenin yanı sıra, pek çok ek faydası da vardır. Araştırmalar erken yaşta yabancı dil eğitiminin çocuğun bilişsel, akademik, bireysel ve sosyal gelişimine olumlu etkilerin olduğunu vurgulamaktadır.

Forum Akademi Eğitim Kurumları, Özel Etüt Merkezi olarak tüm şubelerimizde okulöncesi öğrencilerimiz için yabancı öğretmenler ile özel İngilizce programlarımız mevcuttur. İngilizce eğitim ortağımız Türkiye’nin en büyük dil okulu olan Oxford House College dir.
Haber & Duyuru
ara bölme
forum akademi eğitim atakent sınav etüt atakent ingilizce eğitim
© 2020 FORUM AKADEMİ | Web Tasarım, SEO | kitap42.com